Kervan da Gelen Haberler Operasyon Hazırlığı mı ?

Basında yer alan “Kervansaray Yatırım Holding’de yeniden yapılanma çalışmaları tamamlandı” haberi ile yeni bir dönem başlıyor olabilir mi? 

 

Kervansaray Yatırım Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Tümer, basında yer alan açıklamasında şirketin borç sorununu çözdükten sonra turizmde yeni yatırımlara devam edeceklerini belirterek, “Önümüzdeki 4 yıl içinde 2 otel daha açabiliriz” diye konuşarak bir ilki gerçekleştirdi.  Bundan önce sürekli problemler ile gündeme gelen şirketten ilk kez olumlu haberler çıkması ve spekülasyon denilebilecek şekilde yeni yatırımlardan ve yabancı ilgisinden bahsedilmesi yatırımcıları arasında heyecan yarattı.

 

Bir kaç ay önce Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Tümer 30 Milyon a yakın hisseyi borsa dışında 1 TL fiyat ile satmıştı. Yapılan bu satış sonrası hisse bir çıkış gerçekleştirerek 0,65 e kadar yükseliş gerçekleştirerek bir operasyon beklentisi söylentilerini gündeme getirmişti. Fakat uzun sürmeyen bu yükseliş sonrası hisse tekrar 0,30 lara kadar gerilemiş ve bir sessizliğe bürünmüştü. Satılan hisselerin kimde olduğu ve ne için kullanılacağı hala bilinmezliğini koruyor.

 

BORÇLAR YAPILANDIRILDI MÜJDESİ

Basına yapılan açıklamada Kervansaray Otelleri’nin 3.500 yatak kapasitesi olduğunu söyleyen Tümer, “Geçmiş yönetim döneminde içine düşülen borç batağından sıyrılmak için gerekli tüm adımların atıldığına dikkat çeken Tümer, “Borçlarla ilgili olarak bankalar ve faktoring şirketleriyle anlaşma yoluna gidildi. Önemli boyuttaki bazı yapılandırma görüşmelerimiz de devam ediyor” diye konuştu. Tümer’in verdiği bilgiye göre, 80-90 milyon euro civarındaki borcunun yerli bankalara olan kısmı yapılandırıldı, yabancı bankaya olan borç da yarıya indirildi.

 

YABANCILARIN KERVANSARAY A İLGİSİ

Yine basında çıkan haberde Kervansaray Yatırım Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Tümer, “”Yurtdışındaki birçok zincir markadan teklifler geliyor, görüşüyoruz” diyerek gelebilecek yabancı yatırımcı müjdesinin sinyalini vermiş oldu.

 

63 YILLIĞINA ULUDAĞ’I ALDILAR
Şirket geçtiğimiz günlerde Kervansaray Uludağ’ı da 3 yıl aradan sonra yeniden açtı. Tarım ve Orman Bakanlığı ile uzun süredir müzakerede bulunan Kervansaray’ın yeni yönetimi, 63 yıl boyunca geçerli olmak üzere Kervansaray Uludağ Oteli’ne kavuştu.

 

ESKİ GÜNLER GERİDE KALDI VURGUSU

Kervansaray Yatırım Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Tümer şirketin yaşadığı problemlerin ve saplandığı bataklıkta olmasının sebebi olarak kardeşini işaret ediyor. Uzun yıllar şirketi yöneten Selim Sayılgan ın yol açtığı yıkıma dikkat çeken bir tavır sergileyen Tümer, kötü günlerin geri kaldığının altını ısrarla çiziyor. Haberlerde yer alan şu açıklamalar oldukça dikkat çekici;

 

Bir dönemin önemli tekstil devlerinden Bursalı Sayılgan Ailesi’nin sahip olduğu Kervansaray Otelleri, yakın bir geçmişe kadar tartışmalı bir yönetim yapısına sahipti. Selim Sayılgan’ın yönetimde olduğu süre içinde otel zinciri borç batağına çekildi. Borsa İstanbul’da (BİST) işlem gören Kervansaray’la ilgili Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) suç duyuruları yağdı. SPK, Selim Sayılgan hakkında şirketin içini boşaltma, piyasa dolandırıcılığı ve yatırımcıyı zarara uğratma suçlarından savcılığa suç duyurularında bulundu. Zeynep Tümer de Selim Sayılgan’ı mahkemeye verdi.

 

Kaynak: SABAH

https://www.sabah.com.tr/ekonomi/2019/01/17/kervansaraya-yabancilardan-teklif

Kervan da Gelen Haberler Operasyon Hazırlığı mı ?” için 12 yorum

 • Ocak 19, 2019 tarihinde, saat 7:29 pm
  Permalink

  Hadi hayırlısı. Uzun yıllardır surunduk, süründüldük. Gün görelim artık.

  Yanıtla
 • Ocak 19, 2019 tarihinde, saat 7:31 pm
  Permalink

  Gelecek vadeden bir hisse bence,
  Şu an tuvalet kağıdından ucuz. Yakın takibe alıyorum.

  Yanıtla
 • Ocak 19, 2019 tarihinde, saat 7:32 pm
  Permalink

  Bu fiyatta kalması şüpheli. Yakında kokusu çıkar, böyle bir şirketin kağıdı kaçmaz.

  Yanıtla
 • Ocak 19, 2019 tarihinde, saat 7:33 pm
  Permalink

  5 yıldır bu kağıttayım. İlk defa böyle güzel gelişmeler yaşıyorum. Şafak yakın olmalı.

  Yanıtla
 • Ocak 19, 2019 tarihinde, saat 7:36 pm
  Permalink

  Haydi Kervan,
  Gerçek gücünü göster, sen 32 kuruşluk hisse değilsin..

  Yanıtla
 • Ocak 19, 2019 tarihinde, saat 7:38 pm
  Permalink

  ZT bu söylediklerinin yarısının bile olduğunu kap a duyurse,, kağıt sıklet atlar.
  2019 için flaş kağıtlarda biri olabilir.

  Yanıtla
 • Ocak 20, 2019 tarihinde, saat 10:21 am
  Permalink

  A gurubu bir dev di hak etmediği yerlerde yıllardır sürünüyor Zeynep Tuber bir fark yaratıp herseyi toplayabilir ha gayret

  Yanıtla
 • Ocak 20, 2019 tarihinde, saat 10:34 am
  Permalink

  Az kaldı inşallah her şey güzel olacak

  Yanıtla
 • Ocak 20, 2019 tarihinde, saat 10:37 am
  Permalink

  İnşallah z.t. röportajda dediğin sözlerinde durursun.
  Görelim mevla neyler, neylerse güzel eyler.

  Yanıtla
 • Ocak 20, 2019 tarihinde, saat 10:38 am
  Permalink

  Bu hisse çamura bulanmış altındır. Elinde olmayanlar yakında çok pişman olacaklar

  Yanıtla
 • Ocak 20, 2019 tarihinde, saat 10:41 am
  Permalink

  Zeynep hanım önce haberi yaptırıyor sonra yalanlıyor. İnşallah bu sefer haberi doğrular.

  Yanıtla
 • Ocak 20, 2019 tarihinde, saat 10:42 am
  Permalink

  Gecenin en karanlık vaktindeyiz artık gün ışıgı başlıyor bu haberlerin kap ta paylaşılması yakındır operasyon başlasın.:):)

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir