Karsan Kısa Çalışma Ödeneği Alacak

Kovid-19 salgınının etkileri ile üretim yapmakta zorlanan Karsan Kısa Çalışma Ödeneği başvurusu gerçekleştirmişti. İş kurumu tarafından yapılan başvurunun kabul edilmesi ile Karsan ın Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalanacağı kesinleşti.

Şirketin Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi ve Organize Sanayi Bölgesi Fabrikaları için 21.06.2020 tarihine kadar kısa çalışma yapacağı ve bu sürede çalışanların bu destekten faydalanacağı açıklanırken, İstanbul lokasyonu için başvuru sonuçlanmadı.

Şirketin KAP ta yaptığı açıklama şu şekilde;

Bütün dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınının etkilerini azaltmaya yönelik alınan önlemler çerçevesinde, Şirketimizin “Kısa Çalışma Ödeneği” başvurusu yapacağı 26 Mart 2020 tarihli özel durum açıklamasında duyurulmuştu. Bu kapsamda gerçekleştirilen “Kısa Çalışma Ödeneği” talebimizin, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Rehberlik ve Teftiş Grup Başkanlığı tarafından yapılan uygunluk tespiti sonucunda Şirketimizin Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi ve Organize Sanayi Bölgesi Fabrikaları için 21.06.2020 tarihine kadar kısa çalışma yapılmasının uygun görüldüğü bugün e-posta yoluyla tarafımıza bildirilmiş olup, Şirketimizin İstanbul lokasyonu için yapılan başvuru henüz sonuçlanmamıştır. Gelişmeler kamuoyu ve yatırımcılarımız ile paylaşılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir