Reysaş hisselerindeki operasyonun perde arkası

Borsa tarihinin en büyük operasyonlarından birisi Reysaş GYO ve Reysaş Lojistik hisselerinde gerçekleşti. 3 ay gibi kısa sürede Reysaş Lojistik ve Reysaş GYO hisseleri 1 lira seviyesinden 12 liraya kadar yükseliyor. Kısa sürede yaşanan rekor artış sonrası sert düşüş başlıyor.

Bugün çok sayıda yatırımcının mağdur olduğu Reysaş operasyonuyla ilgili önemli detaylar https://www.youtube.com/watch?v=SbMdHEvRjFY&feature=youtu.be linkinde İbrahim Ethem Afacan tarafından anlatılıyor. Afacan’ın yayınladığı fotoğrafta Mohnish Pabria, Fahad Missmar ve Marmara Capital yöneticilerinden Haydar Acun yer alıyor. Mohnish Pabria ve Fahad Missmar bu fotoğrafı kendi Twitter sayfalarında da paylaşıyor.

PAZARLAMA DERİNHİSSE İSİMLİ TWİTTER HESABINDAN YAPILIYOR

Paylaşılan fotoğrafa yüksek fiyattan Reysaş alarak mağdur olan yatırımcılar, “Hisseyi pazarlayan ve parlatan derinhisse isimli twitter hesabı olduğunu” yazıyor. Derinhisse isimli Twitter hesabını Önder Tavukçuoğlu isimli bir borsacı yönetiyor. İbrahim Ethem Afacan ise YouTube kanalından yaptığı paylaşımda hisselerin nasıl toplandığını ve nasıl satıldığını anlatıyor. Afacan, Reysaş’ın patronu yani Durmuş Döven’in haberi olmadan bu işlerin yapılamayacağını vurguluyor. İbrahim Ethem Afacan bir kahveyle başlayan Reysaş operasyonunun takas analizi ve KAP açıklamalarını ekrana taşıyarak borsayı bilmeyenlerin bile anlayacağı bir dille gözler önüne seriyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir