Les Ottomans’ın yeni sahibi Akbank oldu

Galatasaray Kulübü eski başkanı Ünal Aysal’ın eşi Ahu Aysal’ın 55 milyon dolar harcayarak açtığı Hotel Les Ottomans satıldı. Oteli ipotek göstererek kredi çeken Aysal’ın borcunu ödeyememesi nedeni ile dev otel icradan satışa sunulmuştu. Eşi Ahu Aysal ise “Giden mal olsun” demişti. Ünal Aysal’ın konkordato ilan etmesi sonrası 440 milyon lira değer biçilen Kuruçeşme’deki ünlü Les Ottomans Hotel, alacaklarına karşılık Akbank’ın oldu.

Bir süredir kapalı olan Les Ottomans Hotel’in icradan satışı ilk olarak geçen yıl sonunda gündeme gelmişti. Ancak, otelin bağlı olduğu Kalamos Turizm ve Ticaret AŞ için konkordato davası açılınca, satış süreci de durdu. Hürriyet’in haberine göre, konkordato davasında Kalamos Turizm için iflas kararı çıkınca icradan satış için yeniden düğmeye basıldı. İstanbul 10. İcra Dairesi’nin yürüttüğü icra ihalesi dün yapıldı. 20 dakikada sonuçlanan ihale sonrası, otelin yeni sahibi Akbank oldu.

Sabancı Grubu’nun İstanbul Boğazı’na ve yalılara olan ilgisi biliniyor. Les Ottomans Hotel olarak faaliyet yürütülen yer esasında bir yalı. 18. Yüzyılın ilk yarısında Sadrazam Muhsinzade Mehmed Paşa tarafından yaptırılan yalı Muhsinzade Yalısı olarak da biliniyor. Anılan yalı, Kuruçeşme Beşiktaş sahilde bulunan 9 Boğaziçi yalısından biri konumunda.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir