Yakın Madencilik’in yeni operasyonu: Halk GYO

Martı Otel hisselerini 1 lira seviyesinden toplayıp 4 lira sınırında satan Yakın Madencilik benzer işlemleri Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (#HLGYO) hisselerinde yapıyor. Halk GYO hisseleri 1 lira seviyesinden 4 liraya kadar yükseldi. Yakın Madencilik ve Lojistik Sanayi Ticaret Limited Şirketi’nin adresi Bandırma, ancak bu adrese ziyaret eden isimler kimseye ulaşamadıklarını ileri sürüyor. Patron Ömer Ozan Köksal ise İstanbul Ataşehir’de yaşıyor. Madeni borsada bulan şirketin herhangi bir faaliyeti olup olmadığı da bilinmiyor. Halk GYO hisselerinde yakayı ele veren şirket ve patronu ile ilgili geçtiğimiz günlerde önleyici tedbirler getirildi.

3 AY SÜREYLE TEDBİR GETİRİLDİ

BIST’ten konu ile ilgili KAP’a yapılan açıklama şöyle: “Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi’nin 5. maddesi çerçevesinde, Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (HLGYO) payının piyasasında Yönerge’nin 6. maddesinde  belirtilen emir ve işlemleri nedeniyle Yakın Madencilik ve Lojistik Sanayi  Ticaret Limited Şirketi ve Ömer Ozan Köksal hakkında Borsamız Pay Piyasası’ndaki emir ve işlemlerine  yönelik olarak 30/11/2020 tarihinden itibaren 3 ay süreyle “Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı”, “Brüt Takas” ve “İnternetten Emir İletilmesinin Kısıtlanması” önleyici tedbirleri uygulanacaktır.”

KARINDEŞEN JACK İSMİ

Bir anda ortaya çıkan ve profesyonel manipülatörlere şapka çıkartacak tarzda işlemlere imza atan Yakın Madencilik ve patronu Ömer Ozan Köksal’ın borsa çevrelerinde Karındeşen Jack olarak bilinen Fahrettin Göllü ile ilişkisi olduğu iddiası uzun süredir kulislerde konuşuluyor. Hatta şirketin arkasındaki ismin Göllü olduğu iddia ediliyor. Martı’daki işlemleri de Fahrettin Göllü’nün organize ettiği ileri sürülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir